איתור נזילות מים

איתור נזילות מיםאיתור נזילות מים בעזרת מכשור מתקדם

איתור נזילות מים בצנרת הביתית הינה פעולה חשובה מאין כמוה. בדירות רבות ובבניינים ישנים, ישנה צנרת בלויה וישנה, שמועדת לתקלות, פיצוצים ונזקים, וישנה חשיבות עצומה לבדיקה תקופתית של הצנרת ולגילוי או איתור נזילות מים בהקדם, על מנת למנוע נזקים כבדים לצנרת, למבנה ולרכוש שבתוכו. איתור נזילות מים, אם מבוצע מוקדם, וטיפול מונע במוקד הנזילה ובתקלה בצנרת, תמנע פיצוצים בצנרת, הצפות בשירותים, כיורים, ותעלות ביוב, התפתחות עובש ונזקים למבנה עד להרס קירות ותקרות של ממש, נזק לדירות שכנות, סתימות במערכת הביוב או בצנרת, ועליה של מי שופכין דרך תעלות הביוב השונות בבית.

איתור נזילות מים – איך זה מתבצע?

איתור נזילות מים הינה עבודה מורכבת כשלעצמה ואין להקל בה ראש, שכן ישנם כמה מוקדים מהם יכולים להתבצע נזילות מים: צינורות הביוב, צינורות המובילים מים נקיים לדירה או למבנה, ותעלות מיזוג, איוורור והסקה. איתור נזילות מים ראשוני, יתבצע על ידי איש מקצוע שיבדוק את הצנרת חיצונית, על מנת לראות האם יש מוקד נזילה שניתן לראותו מבחוץ. במידה ונכשל איתור נזילות מים חיצוני, מתבצע איתור נזילות בעזרת בדיקת לחץ, ולבסוף מתבצע איתור נזילות מים בעזרת מכשור מתקדם ביותר, על מנת לשלול את כלל מוקדי הנזילות שלא ניתן לראות מבלי להרוס את הקירות ולעקור את האריחים והרצפות ממקומם.

איתור נזילות מים בעזרת מצלמת אינפרא אדום

איתור נזילות מים מתקדם, מתבצע בעזרת מצלמה תרמית, הפועלת בעזרת אינפרא אדום, ומגלה את מוקדי הנזילות שנמצאים בתוך הקירות או הרצפות, חוסכת הרס של קירות שלמים על מנת לאתר נזילה, מגבילה את אזור התיקון לאזור קטן בלבד – מוקד הנזילה, ומסוגלת למנוע נזקים גדולים יותר שייגרמו אם לא תטופל הנזילה. בנוסף, איתור נזילות מים מתקדם בתעלות ביוב, יתבצע בעזרת סיב אופטי המאפשר לראות את התעלות מבפנים ולאתר את הנזילות במקום, וכמו כן, נעשה שימוש במכשיר האזנה רגיש, המסוגל לשמוע נזילות מים בתוך הצינורות ולאתר את הנזילה במקומות שלא ניתן להגיע אליהם פיזית.

Plumber

Rated 5/5 based on 64 reviews