חוששים מנזילות? כך תכינו את הבית שלכם לחורף

Written by admin on . Posted in מאמרים

כל בית חייב להיות אטום לחלוטין מפני חדירות מים. ההשקעה באיטום יעיל שווה מאוד ועוזרת לשמור על איכות החיים. יש אתגר גדול מאוד בתכנון ובביצוע של איטום מקצועי בגלל כל הבעיות המתלוות אליו. הבית בנוי מחומרים שרובם חדירים למים. הבנייה עצמה לא תמיד ישרה, ולעיתים, נוצרים סדקים בגלל תזוזות קטנות. בכל בית יש פתחים רבים, גגות שונים, מרפסות ועוד ומכל אחד מהם יש חשש לנזילות. הנזילות קורות בחורף כאשר יש ימי גשם רצופים. הגגות מתמלאים במים ואם אין עליהם ניקוז טוב הם מצטברות שלוליות. הקירות ספוגי מים ובאין שמש הם אינם מתייבשים, וכן הלאה.

איטום יעיל ללא קיצורי דרך

עבודות איטום מבצעים בעיקר בקיץ ובעת הזאת ניתן לעשותן בצורה יסודית. העניין הוא, שקשה מאוד לבדוק אם האיטום שנעשה הוא אכן יעיל לגמרי, והמבחן האמיתי הוא, כאמור, בימי גשם רצופים. משום כך, יש צורך להיעזר בשירותי מומחי איטום שהינם בעלי ניסיון רב. הם מבצעים את כל עבודות האיטום על פי הכללים והתקנים הנכונים ומשתמשים בחומרי איטום מעולים. באין קיצורי דרך אזי הסבירות לחדירת מים מצטמצמת עד למינימום ואפילו נעלמת. קיימת שיטות איטום שונות וחומרים מגוונים ויש צורך להתאימם לסוגי המבנים הרבים. איטום מרתף תת קרקעי שונה מאיטום גג ובוודאי מאיטום קירות חיצוניים עליונים, וכן הלאה.

איטום גגות, מרפסות וקירות

איטום גגות נעשה באמצעות יריעות ביטומניות, חומרי איטום על בסיס משחתי ונוזלי ועל ידי זפת. גגות ומרפסות מרוצפים ניתן לאטום על ידי מריחת חומר איטום חיצוני ושקוף מעליהם. יש לבצע שיפועים לגג באמצעות בטקל או בשיטות אחרות. יש להכין מערכת מרזבים לניקוז המים. במידת הצורך, יש לשלב בידוד מתאים שיגיע מעל או מתחת לשכבת האיטום.  במידה ויש גגות רעפים אזי צריך לבחור את סוג האיטום המתאים. איטום קירות חיצוניים נעשה על פי מצבם. קירות עם חיפויים עמידים בפני חדירת מים ויש להקפיד לבדוק את המרווחים שבין האריחים.  במקרים אחרים, יש צורך לאטום סדקים קיימים, ולאחר מכן, לצבוע את הקיר בצבעים המכילים חומרי איטום למים.

איטום פתחים ומרתפים

איטום חייב לכלול פתחי חלונות ודלתות, ויש לאטום סביב אדני חלונות ולהקפיד גם לאטום חורים של ברגים וכיוצא בזה. במידה ויש מרתפים בבית אז ניתן לבצע איטום חיצוני, או איטום שלילי כאשר אין גישה לצד החיצוני. קיימים שורה של חומרי איטום ואין לערבב חומרים שאינם מאותם משפחות. רק חומרים מאותם משפחות יחזיקו יחד. כאשר מבצעים איטום חדש על אחר קיים יש צורך לבצע עבודות הכנה הכוללות ניקוי מקדים, חיתוך מסמרים וברזלים, וכן הלאה. יש להקפיד על איטום סביב מרזבים וצינורות, איטום של מעקה הגג עד לגובה של מספר סנטימטרים, וכדומה. איטום יעיל בימי הקיץ יכין את הבית לימי החורף הגשומים.

Trackback from your site.

Plumber

Rated 5/5 based on 64 reviews