חשמלאים – הדרך לכל מכשירי החשמל שבבית!

Written by admin on . Posted in מאמרים

 

חשמלאים הם אנשי מקצוע שאנו זקוקים להם פעמים רבות במהלך החיים. חשמלאים מבצעים שני סוגים עיקריים של עבודות חשמל – התקנות, ותיקונים של מוצרי חשמל מקולקלים או שיש בהם תקלה כלשהי. חשמלאים חייבים להיות מוסמכים לעבודתם, מפני שעבודות חשמל עלולות להיות מסוכנות מאד, מה שדורש מומחיות רבה בעבודה עם חשמל. ישנן כמה רמות של הסמכה, וכאשר יש צורך בשירות של חשמלאים, כדאי לדעת איזה חשמלאי אתם צריכים להזמין.

מתי צריך שירות של חשמלאים?

אנשים רבים שיש להם חוש טכני, מסוגלים לבצע עבודות חשמל מסוגים שונים בקלות רבה. תיקונים של נקודות חשמל, חיזוק שקע רופף, החלפת נורה וטיפול בבית מנורה, ניתוק מכשירים חשמליים שגורמים לקצר חשלי וכדומה – כל אלה הן פעולות שגם אנשים מן השורה, שלא למדו את תחום החשמלאות, מסוגלים לבצע בכוחות עצמם.

אנשים בעלי חוש טכני מפותח עוד יותר, יוכלו גם לבצע בעצמם עבודות כמו העברה של גופי תאורה ממקום למקום, החלפה של פעמון הדירה, החלפה של מתג שהתקלקל או שקע שהתרופף, החלפה של סוגי מתגים אלו באלו, ולעיתים אפילו הזזה של נקודת חשמל ממקום למקום. אולם עבור עבודות כאלה, מרבית האנשים בכל זאת יזמינו אליהם שירות של חשמלאי מקצועי. וכמובן, בעבודות מורכבות יותר, כמו הגדלת עומס החשמל בדירה, טיפול בלוח החשמל וכדומה, יש צורך בשירות של חשמלאים מוסמכים.

איך בוחרים חשמלאים?

כאשר יש צורך בעבודה של חשמלאים בדירה, חשוב מאד לברר היטב שהאדם שאותו מזמינים הוא אכן חשמלאי מוסמך ומורשה, אשר יודע לבצע את עבודות החשמל השונות בצורה מקצועית, בטיחותית ואיכותית. תחום החשמל הוא תחום מורכב, ובעיות בחשמל, או עבודות שנעשות בצורה לא נכונה, עלולות להביא עד למצב של סכנת חיים ממש. לכן כאשר מזמינים חשמלאים, חשוב לבדוק היטב את הרישיון שלהם ואת רמת העבודה שהם מסוגלים לבצע.

הרישיון

כאמור, ישנן מספר דרגות ברישיון לעבודות חשמל. אדם בעל רישיון של חשמלאי עוזר, יכול לעבוד רק בצמוד לחשמלאי מוסמך, ולהוות לו שוליה, ואין לו רישיון לעבודה באופן עצמאי. רישיון של חשמלאי מעשי מאפשר לבעליו לבצע עבודות חשמל מסוימות בלבד, והוא צריך לבצע אותן תחת פיקוח של חשמלאי מוסמך. חשמלאי מוסמך רשאי לבצע את כל עבודות החשמל, עד לגובה מסוים של מתח חשמלי. חשמלאי ראשי, לעומתו, יכול לעבוד בכל מתח חשמלי, ולבצע התקנות, הגדלות נפח חשמלי לדירה וכל עבודה אחרת אשר דורשת ידע מקצועי במתח חשמל גבוה. כדאי לדעת שקיים גם תואר חשמלאי שירות. תואר זה שיי לאנשים אשר יכולים לטפל במכשירי חשמל ספציפיים. לרוב, הם מורשים מטעם חברת יצרניות שונות, ומטפלים רק במכשירי חשמל ספציפיים של אותה החברה. חשמלאי שירות אינם מורשים לעסוק בעבודות חשמל רגילות.

 

 

Trackback from your site.

Plumber

Rated 5/5 based on 64 reviews