ניהול מבנים

Written by admin on . Posted in מאמרים

 

ריכוז האחריות

בבניין משותף שבו גרים דיירים רבים, או לחלופין בבניין משרדים שבו בעלי עסקים שונים, עולות פעמים רבות סוגיות הקשורות לאחזקת המבנה, כמו ניקיון ובטיחות. בחלק ניכר מהמקרים מעדיפים בעלי הדירות והמשרדים לחסוך את הדילמות, ובאותה ההזדמנות גם זמן ואנרגיות, ולהעביר את האחריות לתחזוקה השוטפת לידי חברה לניהול מבנים. חברות אלה מרכזות אצלן את מגוון התחומים הרלוונטיים לשגרת היום בבניין – ניקיון, תשתיות, גינון, בטיחות וכו'. אבל מה בדיוק נכלל תחת אחריותה של חברת הניהול. נכון, חברות שונות עשויות להציע סל שירותים שונה, אבל באופן כללי ניתן לומר כי תחומי האחריות של החברות הללו זהים בעיקרם, ואת ההתאמה הספציפית לצרכים שלכם פשוט בדקו מבעוד מועד.

תשתיות ובטיחות

ברמה הבסיסית ביותר, חברה שמציעה שירותי ניהול מבנים היא חברה שמעסיקה עובדי שטח רבים בתחומי החשמל, האינסטלציה והמים, כך שבכל מקרה של תקלה במערכת החשמל יהיה מי שיטפל בכם, בדיוק כפי שיקרה אם יהיה צורך בתיקון של קיר מתקלף או של בעיה בצנרת. התשתיות הן אחד הנושאים הקריטיים ביותר, משום שתחום זה משפיע על איכות החיים בבניין, ותקלות במערכת המים או במעלית יפריעו לשגרה ויקשו על התנהלות המבנה. בנוסף לתחום התשתיות, חברות ניהול מבנים אחראיות לרוב גם לנושא הבטיחות החשוב, לרבות התקנת ותחזוקת מערכות לכיבוי אש או טיפול בשערים חשמליים לחניון ואינטרקום לדלת הכניסה. מערכות הבטיחות שומרות על הדיירים הפרטיים והעסקיים ועל הציוד היקר שברשותם, ולכן מדובר בנקודה רגישה שמצריכה מקצועיות ואמינות רבים.

סביבה נקייה

בעלי הדירות ושוכרי המשרדים מעוניינים לרוב גם במבנה נקי שנעים לחיות בו, או לחלופין – שניתן לעבוד בו מדי יום ולארח בו לקוחות. חברות ניהול מבנים מציעות בדרך כלל שירותים רלוונטיים גם לנושאים אלה, כמו הצבת צוות ניקיון שידאג שהמראות, הרצפות, הדלתות וחדרי השירותים המשותפים יהיו נקיים ונעימים. בנוסף, אם יש במבנה גינה משותפת, הטיפוח שלה יתבצע על ידי גנן מקצועי ומנוסה שיכסח את הדשא בעת הצורך, יתפעל את מערכת ההשקיה ויקפיד לתחזק גינה יפה ומסודרת. ככל שיידרש, גם שירותי הדברה שונים יכולים להתבצע באמצעות החברה האחראית לניהול המבנה. ביצוע הדברה תקופתית למניעת הופעתם של חרקים ומזיקים הוא מהלך חשוב שיעזור להימנע מאורחים בלתי רצויים, בוודאי בבית ועוד יותר כאשר אתם בפגישה עסקית עם לקוח חשוב. המבנה הזה הוא המקום שבו אתם מבלים חלק ניכר מזמנכם מדי יום, כך שהתחזוקה שלו צריכה להיות מופקדת בידיים מקצועיות ואיכותיות.

Trackback from your site.

Plumber

Rated 5/5 based on 64 reviews