פתיחת סתימות במקלחונים

Written by admin on . Posted in מאמרים

סתימה במקלחת הינה בין האירועים הפחות נעימים שיכולים להתרחש בביתנו. המקלחת היא זו המאפשרת לנו לשמור על היגיינה וניקיון ובלעדיה עלול להיות לא נעים, במיוחד כאשר מדובר בארץ ישראל החמה והלחה. כאשר המקלחת נסתמת יש צורך במענה מידי ככל האפשר אולם למרבה הצער לא תמיד ניתן לפתור את הבעיה במקום.

אבחון הסתימה

על מנת לפתוח סתימה במקלחונים יש צורך באבחון מקור הסתימה. הלכה למעשה, סתימה אינה נוצרת ביום אחד וישנו תהליך מקדים להיווצרות הסתימה. בתהליך זה מצטברים אלמנטים שונים בצינורות הניקוז ואט אט הם סותמים את המעברים של המערכת ומותירים את המים המגיעים מהשפופרת ללא מעבר נקי לכיוון הניקוז והביוב. בשלב בו כמות המים המגיעה משפופרת המים גדולה יותר מהכמות המתנקזת לביוב – מתחילה להיווצר סתימה.

כבר בשלב זה יש  לגלות ערנות ולבדוק האם אכן מדובר בסתימה העומדת להיווצר. במידה והמים הולכים וגואים ככל שברז המים פתוח – סביר להניח שההתפתחות הבאה תהיה לסתימה במקלחת. ברוב המוחלט של המקרים, סתימות במקלחונים נגרמות בגלל סיבה אחת: שערות. השערות הנושרות ראשנו במהלך המקלחת מצטברות ונצמדות לדפנות צינורות הניקוז עד שהן הופכות לגוש משמעותי המפריע למים לזרום הלאה.

סוגי סתימות

ישנם סוגי מקלחונים ישנים בהם ניקוז המקלחת "מתחבר" עם ניקוז השירותים ובכך עלולה להיווצר סתימה הנגרמת דווקא מניירות טואלט או ממטליות לחות. לפיכך יש להימנע מהשלכת מטליות לחות לשירותים על מנת שלא לגרום לסתימה גם בשירותים וגם במקלחת. כמו כן, יש להימנע מהשלכה של כל מה שאינו נייר טואלט רך לשירותים או למקלחת מאותה הסיבה.

אופן פתיחת סתימות במקלחונים

פתיחת סתימות במקלחונים אפשרית לעיתים באמצעים ביתיים – כל עוד הסתימה נמצאת בתוך הבית וקרוב ביותר לפתחים הפנימיים של הבית – היינו פתח המקלחת ופתח השירותים. במקרים אלו ניתן להשתמש בפומפה או בקפיץ הפותח את הלכלוך. הלכה למעשה, מרגע איתור נקודת הסתימה פתיחתה ברורה וקלה יותר בהימצא הכלים הנכונים. אולם אין כל דרך לאתר את מקום הסתימה לבד ניסוי וטעייה.

פתיחת סתימות של מקלחונים כאשר הסתימה נמצאת במקום מרוחק מהפתח – מצריכה טיפול של איש מקצוע כגון  אינסטלטור בשלבים אלו כבר יש צורך במשאבה מיוחדת הפותחת את הסתימה ומגיעה עד אליה באמצעות לחץ אוויר או לחץ מים. כאשר הסתימה קרובה יותר למקור חיצוני לבית – היא עלולה להיווצר מהצטברות של שורשים במקום אחד המונעים את מעבר המים. במקרים אלו יש להשתמש במטחנת שרשים מיוחדת הקיימת אצל בעלי מקצוע.

Trackback from your site.

Plumber

Rated 5/5 based on 64 reviews