פתיחת סתימות – המדריך המושלם

Written by admin on . Posted in מאמרים

סתימות בשירותים, במקלחת או בכיור של המטבח הם מצבים מתסכלים ומרגיזים ביותר. בנוסף לחוסר האונים שאנו חשים אל מול התקלה, לעיתים קרובות היא עשויה גם להדיף ריח רע, ולהפוך את הטיפול בה לחוויה הרבה פחות נעימה. האינסטינקט הראשוני בכל מה שקשור אל פתיחת סתימות בבית הוא לקרוא לאינסטלטור, שהוא מבחינתנו הדמות המקצועית והמוסמכת לטיפול בתקלות שכאלו. אולם, עוד לפני שמגיע אינסטלטור לסיוע, או אפילו עוד לפני שאתם מרימים את הטלפון בחוסר אונים ומזעיקים עזרה, ישנם כמה דברים חשובים שתוכלו לבצע על מנת לנסות ולפתור את הבעיה.  

טיפים וכללי בטיחות לפתיחת סתימות

פתיחה של סתימה בכיור, באמבטיה או בשירותים עשויה להיות משימה לא פשוטה בעבור אלו אשר אינם מבינים בנושא. אולם, גם אם אתם חושבים שאתם יודעים מה צריך לעשות במקרה שכזה, וגם אם אתם בטוחים שאין לכם מושג איך להתנהל, אספנו בעבורם כמה טיפים וכללי בטיחות חשובים בכל מה שקשור לפתיחת סתימות:

*   הטיפול הטוב ביותר בתקלה הוא מניעה. בכל חנות לכלי בית תוכלו למצוא מסננות קטנות אשר ניתן לשים בפתח הכיור או המקלחת, המונעות מגושים גדולים של פסולת להכנס אל הצינור ולסתום אותו. המסננת המרושתת הזו זולה מאוד, ויכולה לחסוך הרבה כאבי ראש בהמשך.

*   בכל מצב בו אתם מתעסקים עם תקלות אינסטלציה כאלו ואחרות מומלץ מאוד לעבוד עם כפפות גומי, ולא בידיים חשופות.

*   סתימות מסוימות ניתן לפתוח באמצעות שימוש בחומרים כימיים חזקים אשר ממיסים את הפסולת הגורמת לסתימה, ופותחים את הצינור. חומרים אלו עשוים להיות מסוכנים מאוד ויש לקרוא את הוראות היצרן לפני השימוש. כמובן שיש להרחיק חומרים כימיים אלו מידם של ילדים, ולנקוט בכל כללי הזהירות בעת השימוש בחומר.

*   אם החלטתם לנסות ולפתוח את הצנרת במקום לעשות שימוש בחומרים כימיים כאלו או אחרים, חשוב מאוד כי לאחר ההברגה החוזרת של חלקי הצינור זה לזה, לוודא כי הם מחוברים היטב, וכי אין נזילות.

מה עוד חשוב לדעת בעניין?

בנוסף לכללי הבטיחות והמניעה בהם עליכם לנקוט בכל מה שקשור לפתיחת סתימות, ובנוסף למספר טלפון של אינסטלטור זמין ומקצועי, ישנם עוד שני דברים חשובים שעליכם לדעת על צנרת סתומה:

*   אנו ממליצים לכל אלו אשר מבוטחים בביטוח דירה לבדוק את פוליסת הביטוח, ולבחון את ההוראות במקרים של סתימה בצנרת. לעיתים יש צורך להזמין אינסטלטור אשר עובד בשיתוף פעולה עם חברת הביטוח, וגם לקבל החזר כספי חלקי מהחברה.

*   הפרט החשוב הנוסף שעליכם לדעת בכל מה שקשור לתקלות אינסטלציה, ובעיקר לנזילה או סתימה בצנרת, הוא שלעיתים יש לערב את וועד הבניין בנושא הסתימה. אם הסתימה נוצרה בצינור ביוב מרכזי של הבניין כולו, יתכן ותוכלו לדרוש השתתפות בתשלום על התקלה גם מהוועד או משאר הדיירים בבנין.

Tags:

Plumber

Rated 5/5 based on 64 reviews